Велика кришталева люстра: готуємося сяяти!

Оновлено: 27 лип.


Як обслуговують люстру у театрі.


Щороку, готуючись до нового сезону, театри обережно опускають у партер важку красуню-люстру. Обслуговують люстру частіше за все влітку, коли театр на гастролях. В Одеському оперному, наприклад, люстра важить 2,2 т і «зростом» вона 12 м, у Севастопольському драматичному - 1,2 т, а найважча знаходиться в Оперному театрі Риму – 5,2 т, виготовлена ​​з Богемського скла та вміщує 262 лампочки. Тисячі кришталевих підвісок перемивають, щоб їхнього сяйва вистачило на рік уперед, міняють лампочки, очищають від пилу латунні деталі. Процес цей був би тривалим та складним. Але, ці великі люстри забезпечені спеціальним пристроєм, що дозволяє легко опустити їх вниз і підняти до стелі.Ліфт-підйомник для люстри розміщено у технічному приміщенні над залом. Це добре налагоджений механізм, так що велику люстру легко може опустити і підняти одна людина. Люстра опускається на тросі повільно, не допускаючи трясіння та розгойдування: весь процес займає 30-40 хвилин. І в результаті люстра виявляється майже над підлогою. Процедура, а, точніше сказати, церемонія (до люстр у театрі ставляться благоговійно) проводиться з найбільшою обережністю та відповідальністю. Місія ця почесна та відповідальна ще й тому, що майже кожна театральна люстра – мистецька та історична цінність.


Наприклад, люстра Київського оперного була виготовлена ​​в Австрії та прикрашає зал опери вже 120 років. Важить вона 650 кг. Вперше її підняли під купол у 1901 році, до відкриття першого сезону заново відбудованої після пожежі будівлі. До речі, люстру миють раз на рік: на спуск і підйом йде до 30 хвилин.


Оригінальна люстра Одеської опери, на жаль, не зберіглася, під час Великої Вітчизняної війни її намагалися вивезти потягом румунські війська та сильно пошкодили. Тепер у залі висить її точна копія, виготовлена ​​у 1958 році з такого ж богемського кришталю. Важить люстра 2 тонни 200 кілограмів. Під партером, захована телескопічна вежа, схожа на пожежну. Саме з цих сходів співробітники миють люстру, коли ліфт-підйомник опускає її на зручну висоту.
Один раз на рік зі стелі оперного театру "Ла Скала" в Мілані теж опускають і чистять центральну люстру – точну копію тієї, яка була зруйнована під час бомбардувань Другої світової війни. Над цим працює ціла бригада електриків. Щоб вичистити 383 лампочки та вимити цю велику люстру, її опускають зі стелі в район центру зали – проте не на сидіння, а на спеціально розроблену для цього дерев'яну платформу. З міркувань безпеки копію люстри 19 століття, що була зруйнована, не стали виготовляти повністю з богемського кришталю - деякі частини виготовлені з пластику, щоб зробити конструкцію легшою.


Традиційно чищення та техобслуговування люстр театри проводять улітку: в гастрольний сезон театри пустішають, якщо, звісно не непередбачувані обставини. Сподіваємось, що до відкриття нового сезону всі театральні люстри порадують глядачів кришталевою чистотою, адже візит до театру – радісна подія для глядачів, навіть у складні часи.


Багато люстр розташовуються досить високо, у них велика вага, розмір та складна конструкція. Застосування одного технічного рішення надає вільний доступ до люстри у будь-який час. Цей пристрій – ліфт-підйомник для люстри. Невеликий за розміром прилад з електричним або механічним керуванням та розрахований на те, щоб опустити або підняти навіть дуже важку люстру, вантажопідйомність окремих моделей до 5000 кг, за вашим бажанням опустить міцний сталевий трос, до якого і буде підвішена люстра, після чого підніме новий світильник вгору до стелі, де електроконтакти замкнуться і люстра загориться. За допомогою дистанційного пульта піднімати та опускати люстру легко та зручно. Компанія "Пайтекс" має успішний багаторічний досвід у роботі з підйомниками та установкою і підключенням світильників великої ваги. Ми будемо раді допомогти всім, хто цього потребує. Звертайтесь!

3 перегляди0 коментарів